ТЕХНОЛОГІЇ

ЛІНІЯ по фасуванню

Початок солевидобутку на рудниках солерайона було пов’язано із застосуванням важкої ручної праці протягом усього виробничого процесу. Перші шахтарі-соляники вручну здійснювали буріння шпурів, взривання солі, навантаження її в вагонетки. За допомогою кінної відкатки сіль доставляли до стовбура, а видавали на-гора за допомогою парової підйомної машини. Освітлення робочих місць здійснювалося карбідовимі і гасовими лампами.

Упевнена хода науково-технічного прогресу знайшла своє втілення в кращій організації роботи шахтного та солепереробного комплексів, комп’ютеризації та автоматизації вантажно-розвантажувальних операцій, в налагодженій роками маркетинговой і збутовій діяльності.

Сучасні системи розробки корисних копалин, що застосовуються на рудниках, прогресивний спосіб комбайнового видобутку солі, конвеєрний транспорт, потокові технологічні лінії переробки солі на поверхневих комплексах виключають використання ручної праці на основних виробничих процесах, дозволяючи забезпечувати стабільну якість продукції і безпеку виробництва. Інженерними службами підприємства виконано велику роботу по розширенню асортименту продукції, що випускається, підвищення її якості для безумовного задоволення запитів численних споживачів.

Технологія видобутку та переробки на всіх рудниках приблизно ідентична і забезпечує виробництво продукції в асортименті передбаченому чинною нормативною документацією.

Технологія забезпечує виробництво різних видів меленої, просіяної, знепиленої, зернової солі. Продукция виконується без паковання і з упакованням в:

– картонну пачку по 0,5 кг, 1 кг;

– пакетм з 2-х шарів паперу по 1,5 кг;

– поліетиленові та фальцовані поліпропіленові пакети масою по 1 кг;

– поліпропіленові пакети по 10г, 500 г;

– баночки з полімерних материалів по 180 г, 450 г; 500г (просіяна сіль);

– відерця з полімерних матеріалів по 800 г та 1000 г(сіль для ванн).

Виконується компактування брикетів, різання соляних блоків, виготовлення світильників декоративних і сувенирів з солі.

Технологія забезпечує виробництво різних видів упакованої солі масою від 10г до 1 тонни з груповим пакуванням солі в:

– папір,

– термозсідальну і стретч-плівку,

– м’які контейнера типу «Біг-бег»,

– мішки поліпропіленові з вкладишем з поліетилену та без нього по 10, 20, 25 і 50 кг,

– гофроящики та лотки.

Окремі види продукції укладаються на піддони і упаковуються стретч-плівкою з додатковою ув’язкою стрічкою поліпропіленової. Для виключення просипів при транспортуванні залізницею солі без паковання, напіввагони можуть оброблятися м’якими вкладишами вагонними з поліпропіленової ламінованої тканини.

Впровадження нових ліній оптичного сортування з відділенням з солі «темних» включень природного походження і нових ліній з виробництва фасованої солі в картонні пачки масою 0,5 кг, 1,0 кг і з автоматичним створенням групового паковання в термоусадочну плівку по 12 кг і 15 кг відповідно, – полегшує працю робітників дільниць фасовки, покращує естетику виробництва і забезпечує більш повне задоволення попиту населення.

Підприємство має значні потужності по введенню різних добавок. Технологічні лінії забезпечують отримання якісної: йодованої солі; солі з добавкою, що запобігає злежуванню і грудкуванню; кормової солі з мікроелементами.