Про підприємство

ДП «Артемсіль» є найбільшим виробником високоякісної соляної продукції. Його історія починається з 1881 року, коли була введена в експлуатацію перша соляна шахта – «Брянцівська копь».  На сьогодні це одне з найпотужніших підприємств Східної Європи, яке працює за прогресивними технологіями випуску, переробки, пакування та відвантаження солі і реалізує свою продукцію як в Україні, та і далеко за її межами. До його складу входить чотири діючі виробничі одиниці: рудники №1,3, №4, №7 та №8.

Своєю екологічно чистою продукцією ДП «Артемсіль» забезпечує цілий ряд галузей. Таких як харчова, хімічна, нафтова, металургійна, енергетична, машинобудівна промисловості, сільське господарство, фармацевтика, косметологія, ЖКГ, та інші сфери народного господарства.  

Співробітники підприємства постійно працюють над вдосконаленням якості продукції та розширенням її асортименту. Одним з найбільш пріоритетних напрямків виробництва зараз є випуск збагаченої солі.

Для досягнення найкращого результату в ДП «Артемсіль»  використовується повна механізація і автоматизація виробництва, а також впровадження міжнародних стандартів управління якістю та безпекою: ISO 9001:2015 ISO 22000:2018 (HACCP) (Hazard Analysis and Critical Control Points).

Якість готової продукції контролюється центральною та рудничними лабораторіями, які оснащені сучасним вимірювальним обладнанням. Це дає можливість проводити якісний та кількісний контроль соляного мінералу.

Підприємство пропонує своїм бізнес-партнерам прозорі, економічно вигідні умови співпраці, реалізуючи продукцію на внутрішній та зовнішній ринки. Нині одним з головних завдань комерційної діяльності ДП «Артемсіль» є розвиток експортного напрямку збуту солі.

На сьогодні продукцію нашого підприємства  високо цінують на ринках Європи. Виробничі потужності ДП «Артемсіль» дозволяють забезпечити щорічний видобуток, переробку і реалізацію солі в обсязі 2,795 мільйонів тонн.

Асортимент продукції

З кожним роком в ДП «Артемсіль» розширюється асортимент продукції, яку застосовують в харчовій промисловості і для технічних цілей. На сьогодні рудники підприємства виробляють безліч видів фасованої і затареної солі; солі меленої, що відвантажується без пакування з протизлежувальними добавками і без них, а також соляні брикети, соляні блоки, йодовану сіль, сіль для ванн. До речи, асортимент продукції, що випускається у нас, здатний задовольнити будь-які вимоги споживачів як за хімічним, гранулометричним складом, так і за ваговим різноманіттям її пакування: від 10 грамів до 1 тонни.

Географія поставок

«Артемсіль» забезпечує безперебійні поставки солі своїм споживачам по залізниці або через порти річки Дунай, Азовського і Чорного морів. Експорт солі охоплює 16 країн світу. У тому числі Молдову, Білорусь, Польщу, Угорщину, Румунію, Австрію, Грузію, Вірменію, Азербайджан, країни Балтії та інші. Географія поставок з кожним роком збільшується.

Наші нагороди

Наша сіль, видобута на глибині близько 300 метрів, відповідає кращим світовим зразкам, про що свідчать численні престижні нагороди, отримані протягом багатьох років. Це «Золотий Меркурій» (Оксфорд, 2000), «Корона за якість» (Лондон, 2002), «Діамант» (Париж, 2004), Era Century Award (Мадрид, 2005) та інші.

На рівні світових стандартів якості

На підприємстві приділяється велика увага екологічній безпеці та забезпеченню бездоганної чистоти продукції. Для цього використовується повна механізація та автоматизація виробництва, а також впровадження міжнародних стандартів управління якістю та безпекою: ISO 9001:2015 ISO 22000:2018 (HACCP). З метою удосконалення технологічних процесів, керівництво «Артемсолі» забезпечує виконання програм з модернізації обладнання. У 2018 році на підприємстві почався випуск нового виду високоякісної продукції – збагаченої солі. На руднику №4 було введено в експлуатацію нову виробничу лінію з випуску фасованої солі для вітчизняного та європейського споживачів.

Соціальна відповідальність

Як містоутворююче підприємство ДП «Артемсіль» надає допомогу розвитку інфраструктури Соледарської об’єднаної територіальної громади. На балансі підприємства – сучасний спортивний комплекс з плавальним басейном, дитяча заміська здравниця «Райдуга», база відпочинку на річці Сіверський Донець в селі Серебрянка. Щорічно, в кінці серпня колектив соляників широко відзначає своє професійне свято – День шахтаря.

Цікаві факти

У 2003 році в підземних виробках «Артемсолі» відбувся перший в історії людства політ на повітряній кулі під землею. Цей факт занесено до книги рекордів «Гіннессу». У 2004 році тут було проведено фестиваль класичної музики «Соляна симфонія». У 2008 році  силач встановив в шахті черговий рекорд, піднявши 100 пудів солі, що дорівнює 1600 кілограмам. В цьому ж році наші соляні галереї відвідала популярна російська співачка Алла Пугачова, яка схвально висловилась про акустичні можливості підземного залу. У 2016 році в шахті було встановлено новий рекорд України – дефіле військового духового оркестру на максимальній глибині. В 2021 році відкрився екскурсійний маршрут.