ДП «АРТЕМСІЛЬ» запрошує відвідати унікальний туристичний маршрут в соляні шахти.

Всі бажаючі можуть потрапити на екскурсії, які почали набирати обертів і популярності не тільки серед жителів нашої батьківщини, а й серед іноземних громадян.

Пішохідний маршрут підземними соляними галереями працює на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») є найстарішою соляною шахтою Донбасу. І саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.

Про маршрут

Під час підземної прогулянки відвідувачі дізнаються історію солевидобутку, побачать лабіринт підземних коридорів, повний незабутніх історій. Туристи ознайомляться з раритетними шахтарськими інструментами і обладнанням, а також з методами видобутку і транспортування солі, які використовувалися раніше.

Знайомство з історичним минулим проходить на глибині 200 метрів під землею і продовжиться близько двох годин.

За цей час туристи в супроводі професійного екскурсовода пройдуть майже півкілометровий шлях, роблячи зупинки в найбільш цікавих місцях шахти. Таких як: музей солевидобутку з цінними експонатами; оригінальні фотозони; зони зі світловими ефектами; багатотонна соляна глиба-трибуна; прозорі монокристали; соляні барельєфи і скульптури.

Родзинкою маршруту є церковний музей. Побудований в кінці минулого століття, спочатку він являв собою невелику каплицю Святого Вознесіння, в якій молилися шахтарі-соляники перед робочою зміною і після неї. Потім протягом майже 80 років приміщення було в повному запустінні. Згодом храм був відновлений і відкритий для відвідувачів.

З огляду на відмінні акустичні можливості шахтних галерей, тут можна буде насолодитися виконанням музичних творів у запису і хоровим співом.

Контакти
Записатися на екскурсію ви можете по телефону:

+38(050)159-7-555

Пам’ятка про правила відвідування гірничих виробок та поведінки відвідувача під час екскурсії

1. Стан здоров’я та фізична форма відвідувача повинні відповідати особливостям та тривалості екскурсійного маршруту.

2. Протипоказаннями до відвідування гірничих виробок є:

– серцево-судинні захворювання (гіпертонічна хвороба серця III ступеня, тяжкі напади стенокардії, перенесений гострий інфаркт міокарда, перенесений інсульт, серцева недостатність);

– захворювання, при яких відвідувачі не здатні до самостійного пересування.

3. Форма одягу повинна обиратися відвідувачем із урахуванням температури повітря, що складає 14ºС. Взуття повинно бути зручним для пересування по шару солі, яким вкрита підлога гірничих виробок.

4. Відвідувачам дозволяється провозити у шахту тільки  ручну поклажу.

5. Відвідувачу заборонено:

– знаходитись на території підприємства в нетверезому стані, а також проносити алкогольні напої або наркотичні речовини;

– палити;

– проносити скло, вибухові, отруйні, токсичні речовини та зброю;

– під час руху кліті стрибати, штовхатися, кричати, висовувати частини тіла з кліті, класти руки на двері кліті.

– відхилятися від екскурсійного маршруту та відставати від групи;

– заважати екскурсоводу проводити екскурсію;

– знімати захисну каску;

– смітити.