30 березня 2021 року в ДП «Артемсіль» пройшла презентація нового туристичного маршруту «Таємниці підземного соляного світу».

В цей день в урочистій обстановці пройшла перша екскурсія в найстарішу соляну шахту Донеччини. В заході прийняли участь почесні гості, серед яких, керівництво Донецької області, Бахмутського району і Соледарської громади, а також керівник ДП «Артемсіль».

«В першу чергу, хочу привітати колектив підприємства і подякувати за той неоціненний внесок, підсумком якого стало сьогоднішня подія. Завдяки патріотизму, професіоналізму, цілеспрямованості працівників, а також вмінню дбайливо зберігати традиції, ми змогли добитися успіхів у здійсненні наших планів та ідей. Тепер історичні підземні локації будуть відкриті для відвідування і природні багатства нашого краю зможуть побачити всі бажаючі. Але ми на цьому не зупиняємося, наше підприємство має величезний туристичний потенціал», – зазначила керівник ДП «Артемсіль» Вікторія Луценко.

Вона також додала, що в цьому році підприємство святкує ювілей – 140 років з дня заснування. І початок роботи туристичного маршруту – це подарунок не тільки для жителів регіону, а й для всієї країни.

«При правильному підході соляні шахти можуть стати одним із символів Донбасу, а соляний туризм – важливою статтею доходу і підприємства, і області», – зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Пішохідний маршрут підземними соляними галереями буде проходити на руднику №1 ДП «Артемсіль», який працює з 1881 року.

Знайомство з історичним минулим відбуватиметься на глибині 200 метрів. Відвідувачі зможуть побачити музей солевидобутку з цінними експонатами, оригінальні фотозоні, зони зі світловими ефектами, прозорі кристали, соляні барельєфи і скульптури, церковний музей.

Крім того, влітку цього року планується початок роботи другого екскурсійного маршруту. Фахівці підприємства вже на етапі завершення робіт з монтажу та налагодження обладнання на глибині 300 метрів. Під час візиту туристи зможуть відвідати соляний зал заввишки 30 метрів, в якому будуть проходити унікальні світлові і звукові шоу.