Державне солевидобувне підприємство за підсумками 9 місяців 2018 року випустило 1,438 мільйона тонн солі. Обсяг виробництва на 28,1% більше запланованих показників і на 20,6% перевищує показник минулого року.

Зростання обсягів виробництва продукції стало можливе завдяки збільшенню постачань за всіма напрямками збуту. Європейським споживачам за 9 місяців 2018 року відвантажено 645,4 тисячі тонн, що на 22,5% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Так, тільки в Угорщину поставки збільшилися більш ніж на 50% і склали 381,7 тисячі тонн. На 8,7% зріс експорт в країни ближнього зарубіжжя, на 20,2% більше було відвантажено українським споживачам.

Якщо проаналізувати асортимент продукції, то з початку року в ДП «Артемсіль» було вироблено 1,09 мільйона тонн солі меленої без пакування, що відвантажується навалом, це на 30% перевищує показник минулого року.

Окрім того, на 11,9% збільшився випуск солі, затареної в МКР. Цього виду продукції було вироблено 43,3 тисяч тонн. На 10,1% більше виробили йодованої солі (всього 48 тисяч тонн). Практично на рівні минулого року залишився випуск фасованої солі (147,8 тисячі тонн).

На окремі види продукції попит знизився. У порівнянні з минулим періодом за 9 місяців цього року на 15,1% скоротився випуск соляних брикетів, на 8,2% – солі, затареної в мішки, на 25,9% – соляних блоків.

Результати роботи могли бути і більш вагомими за умови кращого забезпечення рудників ДП «Артемсіль» рухомим складом. Для вирішення цього питання керівництво підприємства в черговий раз звернулося до керівництва ПАТ «Укрзалізниця».

Також постійно зростаюча вартість перевезення вантажів залізничним транспортом знижує конкурентоспроможність солі українського виробника.

Незважаючи на труднощі, що виникають, трудовий колектив ДП «Артемсіль» в повному обсязі, без затримок отримує заробітну плату, а підприємство як і раніше залишається одним з найбільших платників податків України.